آموزش تعمیرات مانیتور LCD, LED

از دیگر دوره های پرطرفدار دپارتمان تعمیرات دوره ی آموزش تعمیرات مانیتور LCD, LED است. این دوره شامل تعمیرات انواع برندهای مانیتور، به صورت کاملا کاربردی، تعمیرات روی مدار تغذیه، عیب یابی مانیتور، و تعمیرات بخش های مربوط به خروجی تصویر می‌باشد. کافه آموزشگاه در کارگاهی مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و با سابقه دوره ی تخصصی تعمیرات مانیتور را برگزار میکند و در انتهای دوره به کارآموزان عزیز مدرک معتبر فنی حرفه ای اعطا می شود که نشان دهنده ی تخصص ایشان است.

آموزش تعمیرات مانیتور

کافه آموزشگاه بهترین انتخاب

مشاوره حرفه ای

مشاوره حرفه‌ای

تنوع مهارت ها

تنوع مهارت ها

آموزش تخصصی

آموزش تخصصی

پشتیبانی قوی

پشتیبانی قوی

مجوزات رسمی

مجوزات رسمی

گواهینامه معتبر

گواهینامه معتبر

سرفصل های دوره

 • آموزش الکترونیک عمومی برای درک بهتر سر فصل های الکترونیکی دوره آموزش تعمیرات مانیتور LCD, LED
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم کار مانیتور LCD, LED برای درک بهتر سر فصل های دوره آموزش تعمیرات مانیتور LCD, LED
 • معرفی اجزای مانیتور LCD, LED برای یادگیری بهتر سر فصل های دوره آموزش تعمیرات مانیتور LCD, LED
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم ابزار و تجهیزات کارگاه تعمیرات برای راحتی در دوره آموزش تعمیرات مانیتور LCD, LED
 • آشنایی کامل با ساختار پنل در مانیتورهای مختلف
 • آموزش باز و بسته کردن مانیتور
 • آموزش عملی نقشه خوانی مدارات انواع مانیتور
 • آموزش عملی نقشه خوانی مدارات انواع مانیتور
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم مدار تغذیه اینورتر و عیب یابی و تعمیرات آن
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم مدار های ولتاژ مانیتورهای LCD و عیب یابی و تعمیرات آن
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم انواع بک لایت فلورسنت CCFL و عیب یابی و تعمیرات آن
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم انواع نوار LED و عیب یابی و تعمیرات آن
 • توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم مدار پروتکت در مانیتورها Protect
 • شناخت تمامی قطعات روی برد تغدیه و اینورتر و نحوه تست وعیب یابی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات مانیتورهای خاموش
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات مانیتورهای که چراغ پاور چشمک میزند و روشن نمی شوند

ویژگی های دوره ی آموزش تعمیرات مانیتور LED,LCD

شهریه دوره ی آموزش تعمیرات مانیتور LED,LCD

تومان 1,500,000
 • تعمیرات مانیتور،LED،LCD
 • مدت دوره: سه هفته
 • تناوب دوره: یک هفته

مشاوره جهت ثبت نام

مزایای ثبت نام در این دوره

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای

در کافه آموزشگاه به شما مدرک معتبر فنی حرفه ای به صورت دو زبانه که در 184 کشور مورد تایید میباشد و حکم جواز کسب را دارد اهدا می شود.

برگزاری دوره ها به صورت صددرصد عملی و در کارگاه مجهز

پایه و اساس دوره های کافه آموزشگاه کاملا عملی میباشد و هنرجویان گرامی توسط اساتید خبره و باتجربه در بازارکار مربوطه آموزش می بینند.

مدرسین خبره در بازارکار

کلیه متخصصین و اساتید مشغول به تدریس در کافه آموزشگاه از فارغ التحصیلان برتر دانشگاهی می باشند که علاوه بر تحصیلات، از حرفه و تخصص با مهارت و تجربه بالایی نیز برخوردار هستند.

بازار کار این دوره

با پیشرفت هر روزه تکنولوژی و ورود غیر قابل کنترل آن به زندگی همه ما و همچنین با پیچیده شدن سیستم های تصویر سازی در برندهای مختلف مانیتور، به دلیل عدم پاسخگویی گارانتی تعمیرات برندهای وارداتی و بالا بودن اجرت کار تعمیرگران، بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به تعمیرگران متخصص در این حوزه حس می‌شود. با گذراندن دوره آموزش تعمیرات مانیتور کافه آموزشگاه آینده میتوانید به عنوان یک متخصص به این بازار کار پردرآمد وارد شوید و از درآمدهای خوبی بهره ببرید.

سوالات متداول

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....

توضیحات دوره آموزش تعمیرات مانیتور

آموزش تعمیرات مانیتور  یکی از دوره هایی است که در برخی مراکز آموزشی برگزار می شود. در این دوره ها تعمیر ال ای دی ها و ال سی دی ها به شما آموزش داده می شود و روش های عیب یابی آنها مورد بررسی قرار می گیرد. با شرکت در دوره آموزش تعمیرات مانیتور می‌توانید به راحتی مانیتور هایی از برند های مختلف را تعمیر نمایید.

 بعضی از سرفصل های دوره آموزش تعمیرات مانیتور شامل نقشه خوانی برد ها، باز کردن و بستن مانیتور ها، تفاوت اشکالات ال سی دی های برندهای متفاوت، عیب یابی از قسمت ولتاژ مانیتور، تنظیم RGB مانیتور، تعمیر مدار تغذیه و شناسایی فرکانس ها می باشد. 

سرفصل های آموزش تعمیرات مانیتور

 در دوره های آموزش تعمیرات مانیتور تعمیر انواع مانیتور به عنوان نمونه انجام می شود تا یادگیری بهتر انجام گیرد. این کار زیر نظر اساتید مجرب توضیح داده میشود. با شرکت در دوره آموزش تعمیرات مانیتور می توانید به راحتی مانیتورهای کامپیوتر و مانیتورهای مربوط به دستگاه های تجهیزات پزشکی، خودپرداز و غیره را تعمیر نمایید. آموزش تعمیرات مانیتور در بیشتر مراکز به شکل تئوری و عملی انجام می شود. در این دوره ها  تفاوت مانیتور های مختلف از نظر لامپ های تصویر و مدار تغذیه مورد بررسی قرار میگیرد. در این کلاس ها به صورت عملی بر روی انواع مانیتور تمرین کرده و یادگیری شما کامل میشود.

شناخت قطعات مانیتور

 شما با هر سطحی می توانید در این کلاسها شرکت نمایید زیرا روش کار در این دوره ها هم تئوری و هم تجربی می باشد. حتی اگر آشنایی زیادی با الکترونیک نداشته باشید میتوانید در این دوره ها شرکت کنید. در دوره آموزش تعمیرات مانیتور ابتدا با قطعات تشکیل دهنده یک مانیتور آشنا شده و سپس مدار تغذیه را مورد بررسی قرار می دهیم. یکی دیگر از قسمت هایی که مورد بررسی قرار میگیرد مین برد ال سی دی ها و ال ای دی ها می باشد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بهتر است تعمیر تلویزیون را یاد بگیریم یا مانیتور؟ باید بدانید که مدارهای تلویزیون پیچیده تر از مدار مانیتور هستند. پس بهتر است ابتدا تعمیر مانیتور را به خوبی یاد گرفته و سپس دوره تعمیر تلویزیون را بگذرانید  به طور کلی برند مانیتور اهمیت چندانی ندارد. برای یک تعمیرکار ال ای دی یا ال سی دی بودن مانیتور مهم تر است زیرا مین برد و برد تغذیه در این دو حالت متفاوت است. در دوره های آموزش تعمیرات مانیتور تعمیر مانیتور های مربوط به کامپیوتر، دستگاههای صنعتی، پزشکی، آزمایشگاهی و ال سی دی های خودپرداز به شما آموزش داده می شود.  

در دوره آموزش تعمیرات مانیتور انواع مدار در مانیتورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی برد های مختلف به شما آموزش داده می شود. همچنین آشنایی با فرکانس های افقی و عمودی به شما یاد داده می شود. در این دوره ها انواع بردها مانند برد تغذیه، برد ترانزیستور و … تشریح می شود.

 مزایای داشتن مدرک آموزش تعمیرات مانیتور

داشتن مدرک معتبر آموزش تعمیرات مانیتور می تواند برای دریافت جواز کسب به شما کمک کند. همچنین این مدرک برای کار در ارگان های نظامی اولویت دارد. با استفاده از مدرک معتبر می توان وام بانکی را برای شروع کار دریافت نمود. اگر مدرک آموزش تعمیرات مانیتور داشته باشید می توانید در شغل خود ارتقا یابید. این مدارک دارای ترجمه دو زبانه بوده و توسط شرکت های خصوصی و دولتی مورد تایید میباشد. همچنین واحدهای صنفی می توانند آن را مورد تایید قرار دهند.

عیب یابی مانیتورهای مختلف

در دوره های آموزش تعمیرات مانیتور عیب یابی مانیتورهای سامسونگ و ال جی به صورت تخصصی به شما آموزش داده می شود. همچنین تعمیر بردهای اینورتر جدید مورد بررسی قرار می گیرد. با انتخاب یک دوره آموزشی مناسب می توانید بر روی انواع مانیتور ها به صورت عملی تمرین نموده و کار با ابزارهای مختلف را بیاموزید. یکی دیگر از مواردی که در این کلاس ها آموزش داده می شود عیب یابی قطعات شاسی است.

 عیب یابی از یک مانیتور باید با استفاده از مراحل آن به ترتیب انجام گیرد. برای فردی که در این زمینه کار میکند شناخت انواع فرمت های تصویر ضروری است. در صورتی که فرد بتواند پنل‌های ورودی و خروجی صدا و تصویر را به خوبی بشناسد می تواند مهارت بیشتری برای کار تعمیر مانیتور پیدا کند با توجه به پاسخگویی نامناسب گارانتی‌های تعمیرات و نرخ بالای تعمیر مانیتور ها این شغل بازار کار گسترده‌ای را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

بازار کار آموزش تعمیرات مانیتور

از آنجایی که امروزه بیشتر دستگاه هایی که از آن استفاده می کنیم دارای مانیتور می باشد شغل تعمیر مانیتور بازار کار خوبی دارد. افرادی که به مشاغل فنی علاقه دارند می توانند آموزش های لازم در این زمینه را کسب نموده و در این رشته مشغول به کار شوند. تعمیر مانیتور با علوم رایانه و الکترونیک ارتباط نزدیکی دارد.

از آنجا که دستگاه های امروزی بیشتر بر این اساس کار می کنند مشاغل مربوط به آموزش تعمیرات مانیتور درآمدهای خوبی داشته و از موقعیت شغلی بسیار خوبی برخوردار است. افرادی که به مشاغل فنی علاقه دارند می توانند در این زمینه شروع به کار نمایند. البته این نکته را باید مورد توجه قرار دهید که فقط دستگاه های خانگی و تلویزیون ها دچار مشکل نمیشوند بلکه در برخی کارخانه ها دستگاه های دارای مانیتور دارای مشکل دچار ایراد می شوند. در این صورت یک تکنسین فنی می تواند در زمان بروز مشکل این دستگاه‌ها را عیب یابی کرده و مشکل را برطرف نماید.

مانیتورهای صنعتی و نحوه تعمیر آن ها

خطوط تولید موجود در کارخانه ها نیز می تواند توسط یک نمایشگر کوچک مورد نظارت قرار گیرد. همچنین با استفاده از نمایشگر، پارامترهایی برای دستگاه ارسال میشود. این نمایشگر ها مانیتورهای صنعتی نامیده می شوند که توسط کمپانی های مختلف تولید می گردند. از این نمایشگر ها در شرکت ها و کارخانه ها استفاده می شود. ساختار مانیتورهای صنعتی با مانیتور های خانگی متفاوت است. برای کارکرد بدون نقص خط تولید این مانیتور ها باید بدون خرابی فعالیت کنند. معمولاً برای تعمیر مانیتورهای صنعتی از افراد حرفه‌ای دعوت به کار می شود و بهتر است فردی که در زمینه مانیتور ها فعالیت می کند بتواند انواع مانیتور را تعمیر نماید .

آموزش تعمیرات مانیتور و تعمیر مانیتورهای صنعتی نیازمند مهارت بالا می باشد. این مانیتور ها نقش کنترل کننده را در یک خط تولید ایفا می کنند. به همین دلیل شرکت ها از افراد باتجربه و ماهر برای تعمیر این دستگاه ها دعوت می کنند. داشتن دانش الکترونیک برای تعمیر این مانیتور ها ضروری است .دوره آموزش تعمیرات مانیتور صنعتی از مانیتور های معمولی مجزا بوده و نیازمند یک استادکار ماهر میباشد.

آموزش تعمیرات مانیتور بسیار پر اهمیت است. مانیتور یک ابزار مخابراتی برای دریافت تصاویر می باشد. مانیتورها در این سال ها بسیار پیشرفته شده اند. با توجه به اینکه استفاده از مانیتورها گسترش یافته است آموزش تعمیرات مانیتور بسیار مفید محسوب می شود. برای شروع تعمیرات مانیتور لازم است یک راهنمای ماهر در کنار شما باشد. 

تعمیر مانیتور های پشت صندلی

به طور کلی ضبط های امروزی دارای مانیتور می باشند. همچنین مانیتور هایی در پشت صندلی برای راحتی سرنشینان و سرگرم کردن آن ها نصب می شود. معمولا ابعاد این مانیتورها بین 7 تا 15 اینچ می باشد. بعضی از این مانیتورها حالت مولتی تاچ است. این مانیتورها ممکن است خراب شود. تعمیر این مانیتورها باید توسط افراد متخصص انجام شود.

ویژگی های مهم تعمیرکار مانیتور

یک تعمیرکار مانیتور باید صبور و با حوصله باشد. این فرد باید مشکلات افراد را به خوبی گوش کرده و راه حل رفع مشکل را به آن ها توضیح دهد. برای فهمیدن مشکل هر دستگاه باید به توضیحات مشتری گوش دهد. روابط عمومی بالا یکی دیگر از فاکتور هایی است که یک فرد تعمیرکار باید داشته باشد.

تعمیر مانیتور بیش از تحصیلات آکادمیک به تجربه و مهارت نیاز دارد. کافیست که فرد آموزش تعمیرات مانیتور را در یک آکادمی بگذراند و سپس مشغول به کار شود. برای شروع کار بهتر است آموزش های لازم و کسب تجربه در کنار یک استاد کار متخصص انجام شود. 

افزایش درآمد در تعمیر مانیتور

بهتر است برای افزایش درآمد و کسب مهارت کافی دانش و مهارت خود را هر روز آپدیت نمایید. اگر دانش و مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات مانیتور وجود نداشته باشد ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود. یک تعمیرکار هیچ گاه نباید از کسب دانش و مطالعه دست بردارد. با این کار هم سطح رضایتمندی مشتریان بالاتر رفته و هم نوعی تبلیغ برای کار او به حساب می آید. هر چه مهارت فرد در تعمیر وسایل بالاتر رود افراد بیشتری برای رفع مشکلات خود به وی مراجعه می کنند. 

داشتن دقت کافی برای انجام کار یکی از اصول اولیه تعمیر مانیتور محسوب می شود. افراد برای تعمیر وسایل خود به دنبال کسانی می گردند که در کار خود متعهد بوده و خوش قول باشند. سرعت عمل نیز یکی از فاکتورهای مهم برای جلب رضایت مشتری محسوب می شود. 

 انجام تبلیغات موثر

انجام تبلیغات یکی از فاکتورهای مهم برای شروع کار تعمیر مانیتور محسوب می شود. برای انجام تبلیغات می توانید از فضای مجازی استفاده نمایید. تبلیغ در کانال های تلگرام و اینستاگرام می تواند برای افزایش مشتری بسیار موثر باشد. یکی دیگر از راه های جذب مشتری انجام خدمات با تخفیف های ویژه در ابتدای کار است. این کار باعث می شود افراد مختلف با نحوه کار و مهارت شما آشنا شوند. قرار دادن آگهی در سایت های پر بازدید مانند دیوار و شیپور نیز می تواند به شما برای جذب مشتری کمک نماید.

داشتن ارتباطات موثر با دیگر مراکز آموزش تعمیرات مانیتور نیز می تواند در بهبود کار و بالا بردن درآمد موثر باشد. سعی کنید همیشه با افراد موفق در صنف خود ارتباط داشته و همکاری های لازم را با آن ها انجام دهید. یکی دیگر از نکاتی که در کار تعمیر مانیتور اهمیت دارد داشتن مغازه در یک محل شلوغ و پر رفت و آمد می باشد. برای شروع کار داشتن ابزار و تجهیزات لازم برای کار ضروری است. اگر بتوانید دانش و مهارت خود را افزایش دهید می توانید درآمد بالایی از این کار به دست آورید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

2 + 17 =