آموزش نصب کولر گازی

دوره آموزش نصب کولر گازی از دیگر رشته های پر ثبت نام کافه آموزشگاه می باشد که امروزه در سراسر دنیا بسیار پر اهمیت میباشد پس با یادگیری دوره آموزش نصب کولر گازی می توان یک فن که در تمام دنیا پر طرفدار و پر رونق می باشد آموخت و برای مادامی از آن سود جست.

کافه آموزشگاه با مجهز کردن کارگاه های فنی خود و بهره بری از اساتید برجسته آموزش کولر گازی محیطی کاملا حرفه ای را برای آموزش کولر گازی  فراهم نموده تا در بستری کاملا عملی به دوره آموزش نصب کولر گازی پرداخته و ثبت نام فنی حرفه ای کولر گازی نمایند و مدرک فنی حرفه ای کولر گازی را که در 184 کشور مورد تایید میباشد در پایان آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی دریافت نمایند.

آموزش نصب کولر گازی

کافه آموزشگاه بهترین انتخاب

مشاوره حرفه ای

مشاوره حرفه‌ای

تنوع مهارت ها

تنوع مهارت ها

آموزش تخصصی

آموزش تخصصی

پشتیبانی قوی

پشتیبانی قوی

مجوزات رسمی

مجوزات رسمی

گواهینامه معتبر

گواهینامه معتبر

سرفصل های دوره آموزش نصب کولر گازی

 • توضیح و تشریح انواع برند های کولر گازی در ایران
 • تشریح وتوضیح در باره انواع اجزا تشکیل دهنده کولر گازی
 • نصب تمامی اجزاء
 • آموزش شارژ کردن کولر گازی
 • آموزش نحوه عملکرد تهویه
 • آموزش سرما سازی کولرها
 • آموزش تمامی مراحل نصب کولر
 • آموزش راه اندازی عملی
 • آموزش انواع سرد کننده

ویژگی های دوره آموزش نصب کولر گازی

شهریه دوره‌ آموزش نصب کولر گازی

تومان 1,000,000
 • نصب کولر گازی 1،000،000 تومان
 • مدت دوره: یک هفته
 • تناوب دوره: دو هفته

مشاوره جهت ثبت نام

مزایای ثبت نام در این دوره

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای

در کافه آموزشگاه به شما مدرک معتبر فنی حرفه ای به صورت دو زبانه که در 184 کشور مورد تایید میباشد و حکم جواز کسب را دارد اهدا می شود.

برگزاری دوره ها به صورت صددرصد عملی و در کارگاه مجهز

پایه و اساس دوره های کافه آموزشگاه کاملا عملی میباشد و هنرجویان گرامی توسط اساتید خبره و باتجربه در بازارکار مربوطه آموزش می بینند.

مدرسین خبره در بازارکار

کلیه متخصصین و اساتید مشغول به تدریس در کافه آموزشگاه از فارغ التحصیلان برتر دانشگاهی می باشند که علاوه بر تحصیلات، از حرفه و تخصص با مهارت و تجربه بالایی نیز برخوردار هستند.

بازار کار آموزش کولر گازی

هرجاکه مسکن و ساختمانی ساخته شود مطمئنا کولر گازی هم جزئی از اجزاء لوازم سرمایشی که از الزامات میباشد در آن ساختمان وجود دارد پس آموزش کولر گازی برای ورود به این شغل پر رونق نه تنها فرسوده نخواهد شد بلکه مرتبا روبه توسعه و افزایش است و برای اشتغال در این حوزه هر چه آموزش خودرا به طور صحيح و حرفه ای بیاموزید از درآمد نصاب کولر گازی سود خواهید برد. این حرفه نه تنها جهت شروع به کار نیاز به سرمایه اولیه ندارد بلکه در پروژه های ابتدایی می توان هزینه آموزش کولر گازی خود را نیز درآورد.

برای مشغولیت در این صنف هنرجویان بعد از اتمام دوره آموزش نصب کولر گازی میتوانند در تعمیرگاه ها و پلتفرم های خدماتی مثل ایزی تعمیر پروژه گرفته و درآمد زایی کنند  و یا با مراجعه با ساختمان های تازه تاسیس در حال ساخت پروژه گرفته و به بازار یابی نصب  و فروش کولر گازی بپردازند. با ثبت نام در دوره آموزش نصب کولر گازی کافه آموزشگاه اساتید برجسته و با تجربه ما در اتمام آموزش صفر تا صد کولر گازی کولرگازی کارآموزان را جهت سرعت ورود آنها به بازارکار مشاوره داده و آنها را پشتیبانی می نمایند.

سوالات متداول

آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی نیاز به پیش زمینه دارد 

خیر صفر تا صد نصب کولر گازی از پایه و به صورت بیسیک به کارآموزان عزیز آموزش داده میشود

ما بعد از چه مدت نصاب کولرگازی میشویم

اتمام دوره آموزش نصب کولرگازی در کافه آموزشگاه نامحدود است و اتمام دوره منوط به یادگیری کارآموز میباشد. و شما تجدید دوره رایگان و کارآموزی رایگاه دارید.

مزایای مدرک کولر گازی

این مدرک از سازمان فنی حرفه ای هست که زیر نظر سازمان جهانی کار هستو مهر وزارت کار ایران را دارد بین المللی است و برای گرفتن جواز کسب داشتم مدرک فنی حرفه ای الزامیست وام خود اشتغالی دارد و معتبرترین مدرک ایرانی برای مهاجرت هست.

توضیحات دوره آموزش نصب کولر گازی

آموزش نصب کولر گازی یا همان اسپلیت از دوره‌های بسیار محبوبی است که درآمد بسیار بالایی را برای کار آموزان خود به ارمغان خواهد آورد. ازاین‌رو آموزش نصب کولر گازی یکی از  پرطرف‌دارترین دوره‌های موجود می‌باشد. امروزه بسیاری از مردم داشتن یک کولر گازی را به کولر آبی ترجیح می‌دهند. اما همچون هر وسیله دیگری جهت نصب آن به متخصصی حرفه‌ای نیاز است.

این نیاز نشان از بازار کار بسیار پرسود  کولر گازی و موارد مرتبط با ان می‌دهد. هنرجویان علاقه‌مند به این حرفه می‌توانند در دوره آموزش نصب کولر گازی فنی حرفه‌ای که توسط کافه آموزشگاه در کارگاهی مجهز و توسط اساتید با سابقه به صورت عملی برگزار می‌شود، شرکت نمایند.

در این دوره آموزشی نحوه نصب کولر گازی، مبانی برق، آموزش نصب یونیت داخلی و خارجی کولر، آموزش لوله کشی کولر گازی و نحوه شستشوی سیکل کولر گازی و هواگیری کولر گازی بدون وکیوم و تشریح کولر گازی ونحوه هواگیری کولر گازی و نحوه هواگیری کولر گازی و روش نصب کولر گازی بدون وکیوم و مشاوره نصب کولر گازی و طریقه ساخت پایه کولر گازی… تدریس می‌شود.

هنرجویان بعد از اتمام دوره آموزش نصب کولر گازی به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شده و در حین کار نیز از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه بهره‌مند شوند. اما بهتر است جهت پیشرفت هرچه بیشتر دوره‌های تعمیر و نگهداری کولر گازی را نیز بگذرانید تا با مشکلات این دستگاه آشنا شوید.

مراحل آموزش نصب کولر گازی

در دوره آموزش نصب کولر گازی کافه آموزشگاه  تمامی موارد به صورت عملی بوده و شما طی دوره فرصت مناسبی برای تمرین و رفع اشکال خواهید داشت. در مرحله اول از مراحل نصب کولر گازی در دوره آموزش نصب کولر گازی با انواع مختلف کولرهای گازی آشنا شده و نحوه عملکرد آنهارا فرا خواهید گرفت. پس از آن مدرس دوره به معرفی کلیه قطعات و اجزای مکانیکی و الکترونیکی کولر گازی خواهد پرداخت.

پس از آن با ابزار و تجهیزات لازم برای نصب کولرهای گازی و نحوه کار با آنها آشنا خواهید شد و در ادامه نحوه نصب انواع کولرهای گازی و کار با لوله مسی، برق کشی و دیگر موارد را خواهید آموخت. در انتها نیز با کمک مدرس دوره آموزش نصب کولر گازی، تمامی این موارد را به صورت عملی و کاربردی فرا خواهید گرفت.

توانایی پس از گذراندن دوره آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی

پس از اتمام آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی در کافه آموزشگاه می‌توانید با تسلط کامل کلیه مراحل مربوط به نصب یونیت داخلی و خارجی AC را از قبیل: انتخاب مکان نصب، نصب یونیت، سوراخ کاری، قرارگیری اتصالات،  قرارگیری لوله‌ها و کابل‌ها، کار با لوله مسی، نصب یونیت خارجی، هواگیری، شارژ گاز را انجام دهید.

بازار کار نصب کولر گازی

اگر به دنبال درآمد مناسب در رشته‌های فنی هستید، آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود. علت آن نیز افزایش تقاضا برای استفاده از کولرگازی و جایگزین شدن این دستگاه به جای بسیاری از سیستم‌های تهویه قدیمی همچون کولر آبی است. در کنار افزایش تقاضا برای خرید کولر گازی بدون شک تقاضا برای نصب این دستگاه نیز افزایش می‌یابد.

اما توجه داشته باشید با اینکه نصب کولر گازی یک کار عملی است اما دانش نحوه عملکرد دستگاه و نکات ریز و درشتی در آن وجود دارد. ازاین‌رو بهتر است از یک دوره آموزشی مناسب همچون دوره آموزش نصب کولر گازی کافه آموزشگاه شرکت نمایید.

آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از بهترین روش‌ها برای آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی  شرکت در دوره آموزش نصب کولر گازی می‌باشد. زیرا در این دوره ضمن آموزش تئوری نحوه نصب کولر گازی و  مراحل نصب کولر گازی آن به صورت کاملاً عملی به شما آموزش داده خواهد شد. علاوه بر آموزش تخصصی نصب انواع کولر گازی، شما با شرکت در دوره آموزش نصب کولر گازی از یک مدرک معتبر فنی حرفه‌ای نیز برخوردار خواهید شد. مدرک فنی حرفه‌ای یکی از قابل‌اطمینان‌ترین مدارک موجود در بازار بوده و به وسیله آن می‌توانید جای پای خود را در این بازار محکم نمایید.

راهنمای نصب کولر گازی

همان‌طور که می‌دانید نحوه نصب صحیح کولر گازی از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. زیرا در صورتی که AC به طور اصولی یا در مکان مناسب نصب نگردد، امکان اتلاف انرژی و ایجاد استهلاک در کولر محتمل تر خواهد شد. همچنین در این صورت کولر عملکرد مناسبی نداشته و ممکن است به علت فشار بیش از اندازه دچار خرابی شود. در زمان نصب یک کولر گازی می‌بایست به نکات ریز و درشتی توجه نمایید که در ادامه به معرفی بعضی از آنها خواهیم پرداخت.

در اولین مرحله از مراحل نحوه نصب کولر گازی ابتدا می‌بایست محل نصب کولر  و یونیت بیرونی را مشخص نمایید. پنل کولر گازی می‌بایست از خورشید و منبع گرما دور بوده و در برابر آنها محافظت شود. پس از مشخص کردن مکان نصب حال می‌بایست با رعایت نکاتی که در دوره آموزش نصب کولر گازی در زمان نصب پیلت به شما آموزش می‌دهیم، آن را در جای مناسب قرار دهید.

سپس می‌بایست بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ برای خارج کردن لوله مسی را شناسایی کرده و سوراخی به قطر ۷٫۵ سانتی متر بر روی سطح ایجاد نمایید. سپس لوله مسی را به طرف سوراخی که در مرحله قبل ایجاد کرده‌اید هدایت نمایید. خمیدگی در لوله را در زمان نصب مد نظر داشته باشید و از آن اجتناب کنید. لوله تخلیه و لوله مسی را همراه با کابل‌های قدرت کولر گازی به کمک نواری الکتریکی در جای خود محکم نمایید.

توجه داشته باشید برای آزاد بودن جریان آب لوله تخلیه به سمت پایین باشد. سپس شروع به متصل کردن لوله زهکشی آب به پایه داخلی کولر نمایید. سپس تمامی لوله و کابل‌ها را از سوراخ ایجاد شده در دیوار رد کنید.برای نصب یونیت خارجی نیز همانند نصب یونیت داخلی ابتدا بهترین مکان را برای نصب آن انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که این مکان می‌بایست از هرگونه آلودگی همچون گردوغبار و حرارت به دور باشد.

همچنین بهتر است که از وجود 31 سانتی متر فضای آزاد در اطراف آن اطمینان حاصل نمایید. پس از مشخص شدن مکان یونیت خارجی، پایه‌های آن را نیز نصب نمایید.پس از نصب یونیت خارجی حال نوبت به سیم‌های برق کولر خواهد رسید. سرپوشی که بر روی دریچه‌های دوراهه، سه‌راهه و شیر سرویس کولر وجود دارد را بردارید و شروع به وصل کردن شلنگ وکیوم به شیر سرویس کنید. پس از آن پمپ را تا زمانی که به خلع 10 میلی متر جیوه برسد روشن نگه دارید.

حال می‌توانید نسبت به بررسی دریچه‌ها برای جلوگیری از نشتی گاز و هوا نمایید. پس از بررسی نیز می‌توانید پمپ خلع را قطع سپس سرپوش تمام دریچه‌ها را مجدداً در جای خود بگذارید. در مرحله بعد شروع به عایق بندی اتصالات لوله کرده و در آخر نیز لوله کشی‌های انجام شده را با کمک گیره به دیوار متصل نمایید.در دوره آموزش نصب کولر گازی کافه آموزشگاه می‌توانید تمامی این موارد را با جزئیات بالا و البته به صورت عملی فرا گیرید.

نکات ریز بسیاری در زمان نصب یک کولر گازی می‌تواند عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهد. با شرکت در این دوره می‌توانید تمامی فوت و فن‌های نصب مطلوب یک کولر گازی را یاد بگیرید.

کلیات دوره نصب کولر گازی در کافه آموزشگاه

دوره آموزش نصب کولر گازی  یا اسپیلت یکی از دوره‌های کارگاهی و کاربردی پر طرف‌دار در میان هنر آموزان می‌باشد. همان‌طور که اشاره کردیم شما با اموزش کولر و نقشه نصب کولر گازی اصول نصب و راه اندازی کلی کولر گازی در کنار اصول اولیه لوله کشی آشنا خواهید شد. همچنین در این دوره شما  انواع گازها و اصول شارژ مبرد را خواهید شناخت. با شرکت در دوره تعمیر کولر گازی نیز می‌توانید خود را برای ورود به بازار سیستم‌های سرد کننده صنعتی نیز آماده نمایید.

تفاوت کولر گازی‌های اینورتر و معمولی

در دوره آموزشی نصب کولر گازی در باره کلیات سیستم خنک کننده گازی صحبت خواهد شد. اما تفاوت میان کول گازی‌های اینورتر و معمولی معمولاً سؤالی است که برای بسیاری از افراد پیش خواهد آمد. مهم‌ترین تفاوت میان کولر گازی اینورتر و معمولی، در این موضوع است که موتور کولر گازی اینورتر دارای سرعت متغیر می‌باشد. این در حالی است که سرعت کمپرسور در کولر گازی معمولی ثابت می‌باشد. دومین تفاوت مهم این است که کولر گازی اینورتر دارای مصرف برق بسیار کمتری نسبت به مدل‌های معمولی هستند.

تفاوت بعدی در این است که تکنولوژی اینورتر در کولر گازی، موجب خنک کنندگی و گرمایش بسیار سریع‌تر و مطلوب‌تری نسبت به مدل معمولی خواهد شد. همچنین تفاوت مشخص دیگر، میزان سروصدای تولیدی آنهاست که در مدل‌های اینورتر، این مقدار بسیار کمتر می‌باشد. تفاوت مهم بعدی نیز  به عمر مفید کولر گازی شما مربوط خواهد شد. به طور کلی با توجه به شرایط معمول مدل اینورتر دارای اصطکاک بسیار پایین‌تری بوده و طول عمر بالاتری را در اختیار شما خواهد گذاشت.

مراحل عملکرد یک کولر گازی

برای نصب یک دستگاه نیازی به شناخت عملکرد آن نخواهید داشت. اما اگر قصد تعمیر آن را دارید اطلاع داشتن در باره هر یک از قطعات و مکانیزم‌های موجود در یک کولر گازی تبدیل به یک ضرورت خواهد شد. یک دستگاه تهویه مطبوع یا کولر گازی در واقع دو کویل به هم پیوسته است که مسیری بسته برای چرخش مبرد ایجاد خواهد کرد. کویل درون اتاق همان اواپراتور است و کویل خارجی قسمتی است که در محیط بیرون نصب می‌شود کندانسور این سیستم خواهد بود.

به بیانی دیگر AC در محیطی قرار دارد که دمای اطراف نسبت به آن بیشتر و کندانسور در محیطی قرار دارد که دمای اطراف از آن کمتر است. یعنی کندانسور گرما را به محیط داده و اواپراتور، گرما را از محیط خواهد گرفت.برای شکل گیری و جریان یافتن مبرد به دو عامل دیگر نیز نیاز خواهیم داشت. کمپرسور و لوله انبساطی. در این سیستم مبرد کم‌فشار وارد کمپرسور شده و  مبرد پرفشار از آن خارج خواهد شد. این سیستم در کمپرسور به کمک یک موتور الکتریکی، تحت فشار قرار گرفته و به همین علت داغ خواهد شد.

به این نوع کمپرسور که بسیاری از کولرهای گازی به آن وابسته هستند، کمپرسور رفت‌وبرگشتی گفته می‌شود. سرمازا پس از خروج از کمپرسور و جریان پیدا کردن به درون کندانسور به علت تفاوت دمایی بسیار زیاد با محیط اطراف، گرمای خود را به هوای محیط انتقال خواهد داد.برای راحت‌تر انجام شدن مبادله حرارتی نیز در جلوی کندانسور از یک فن نسبتاً بزرگ استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید که مایع سرمازا که از کندانسور خارج می‌شود تنها گرمای خود را از دست داده اما هنوز هم یک مایع تحت فشار است. در ادامه‌ی حرکت مایع سرمازا از شیر انبساطی عبور کرده و مبرد وارد شده و مبرد کم‌فشار از سمت دیگر خارج خواهد شد. کاهش فشار باعث خواهد شد تا سرمازا، در دمای کمتری، مثل دمای محیط به جوش بیاید و عملاً دمای آن پس از خروج کاهش یابد.

سرفصل  دوره آموزش نصب کولر گازی

با اینکه نمونه‌های بسیاری از کولر گازی در بازار وجود دارند اما آشنایی با سرفصل‌ها آموزش نصب کولر گازی pdf می‌تواند شمارا برای آنچه که می‌توانید در این دوره آموزشی فرا بگیرید آشنا کند. سر فصل‌ها شامل آشنایی کلی نحوه عملکرد کولر گازی و اسپیلت، انتخاب دقیق دستگاه با توجه به شرایط،  آشنایی با اجزا و قطعات داخلی  کولر گازی.  عیب یابی قطعات آشنایی با استانداردهای نصب و اجرای نصب کولرها به صورت کارگاهی،  لوله کشی و بریدن و خم کردن و پرچ لوله. هواگیری دستگاه، شارژ کردن گاز کولر، نشت یابی و تست لوله و شستشوی سیکل. جوشکاری لوله. تعویض کمپرسور و بسیاری از موارد دیگر از جمله سر فصل‌های موجود در این دوره آموزشی هستند.

سخن پایانی

هرجا که مسکن و ساختمانی ساخته شود مطمئناً کولر گازی هم بخشی از لوازم سرمایشی آن خواهد بود. به همین منظور  دانش نصب و تعمیر کولر گازی نه تنها فرسوده نخواهد شد بلکه مرتباً روبه توسعه و افزایش درخواست خواهد رفت. آموزش حرفه‌ای و اصولی تضمین دهنده پیشرفت شما در این بازار خواهد بود. در کافه آموزشگاه شما در کنار اساتید و متخصصان برتر آموزش نصب و تعمیر کولر گازی قرار خواهید گرفت و می‌توانید در زمانی کوتاه از سال‌ها تجربه آنها در بازار کار کولر گازی استفاده نمایید.

برای مشغول شدن در این صنف هنرجویان بعد از اتمام آموزش کولرگازی می‌توانند در تعمیرگاه‌ها و شرکت‌های خدماتی همانند ایزی تعمیر پروژه گرفته و درآمد مناسبی از ان داشته باشند.  همچنین هنرجویان می‌توانند با مراجعه به ساختمان‌های تازه تأسیس در حال ساخت به بازار یابی نصب  و فروش کولر گازی بپردازند. با ثبت نام دردوره اموزش نصب کولر گازی کافه آموزشگاه اساتید برجسته و با تجربه ما در اتمام کلاس آموزش نصب کولرگازی کارآموزان را جهت سرعت ورود آنها به بازار کار مشاوره داده و آنها را پشتیبانی می‌نمایند.

امتیازدهی کاربران کافه آموزشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 2 =