دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به گستردگی انواع مختلف لوازم خانگی و استفاده ی روزافزون از این لوازم، تعمیرات لوازم خانگی از بازار کار خوبی برخوردار است. کافه آموزشگاه  بر آن است که دوره آموزشی در جهت آموزش های مربوط به تعمیرات لوازم خانگی برگزار کند تا علاقه مندان به این حوزه به صورت تخصصی آماده ورود به بازارکار باشند. این آموزش ها در کارگاهی مجهز و زیر نظر اساتید ماهر و مجرب در دو کلاس تعمیرات برد و تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی در دپارتمان تعمیرات برگزار می‌شوند. آموزش ها شامل: آموزش کامل تعمیرات یخچال(انواع مدل ها و برند ها) آموزش کامل تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات انواع ماشین های ظرفشویی، ماکروفر و … است. در پایان دوره به کارآموزان گرامی مدرک معتبر فنی و حرفه ای که نشانه ی تخصص و مهارت شماست اعطا می‌شود.

اموزش تعمیرات لوازم خانگی

کافه آموزشگاه بهترین انتخاب

مشاوره حرفه ای

مشاوره حرفه‌ای

تنوع مهارت ها

تنوع مهارت ها

آموزش تخصصی

آموزش تخصصی

پشتیبانی قوی

پشتیبانی قوی

مجوزات رسمی

مجوزات رسمی

گواهینامه معتبر

گواهینامه معتبر

سرفصل های دوره

 • الکترونیک
 • شناخت و تست قطعات الکترونیکی
 • آشنایی با بلوک و مدارات و بخش های مختلف بردهای دستگاه های پکیج
 • آشنایی با بلوک و مدارات و بخش های مختلف بردهای دستگاه های لباسشویی
 • آشنایی با بلوک و مدارات و بخش های مختلف بردهای دستگاه های ساید
 • آشنایی با بلوک و مدارات و بخش های مختلف بردهای دستگاه های یخچال
 • آشنایی با بلوک و مدارات و بخش های مختلف بردهای دستگاه های اسپلیت و اسپلیت اینورتر
 • آموزش کار با هویه و هیتر و لوازم SMD
 • سیم کشی و احیای برد آسیب دیده
 • آموزش فنون عیب یابی بردهای الکترونیکی پکیج
 • آموزش فنون عیب یابی بردهای الکترونیکی لباسشویی
 • آموزش فنون عیب یابی بردهای الکترونیکی ساید
 • آموزش فنون عیب یابی بردهای الکترونیکی یخچال
 • آموزش فنون عیب یابی بردهای الکترونیکی اسپلیت و اسپلیت اینورتر
 • آشنایی با Error و خطا های برد و لوازم جانبی
 • آشنایی با سنسورها و خروجی های لوازم خانگی
 • بررسی ایرادهای تجربی و عمده برد
 • آموزش نقشه خوانی
 • آموزش فنون عیب یابی 
نمایش بیشتر نمایش کمتر

ویژگی های دوره ی آموزش تعمیرات لوازم خانگی

شهریه دوره‌ی آموزش تعمیرات لوازم خانگی

تومان 5,400,000
 • تعمیرات برد لوازم خانگی 2،200،000 تومان
 • تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی 3،200،000 تومان
 • مدت دوره: یک ماه
 • تناوب دوره: یک هفته

مشاوره جهت ثبت نام

مزایای ثبت نام در این دوره

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای

در کافه آموزشگاه به شما مدرک معتبر فنی حرفه ای به صورت دو زبانه که در 184 کشور مورد تایید میباشد و حکم جواز کسب را دارد اهدا می شود.

برگزاری دوره ها به صورت صددرصد عملی و در کارگاه مجهز

پایه و اساس دوره های کافه آموزشگاه کاملا عملی میباشد و هنرجویان گرامی توسط اساتید خبره و باتجربه در بازارکار مربوطه آموزش می بینند.

مدرسین خبره در بازارکار

کلیه متخصصین و اساتید مشغول به تدریس در کافه آموزشگاه از فارغ التحصیلان برتر دانشگاهی می باشند که علاوه بر تحصیلات، از حرفه و تخصص با مهارت و تجربه بالایی نیز برخوردار هستند.

بازار کار این دوره

بازار لوازم خانگی از تنوع بالایی برخوردار است و به دلیل حجم بسیار بالای استفاده از لوازم خانگی، داشتن تخصص در تعمیرات لوازم خانگی از ان شغل هایی است که بازارکار همیشه به آن نیاز داشته و از درآمد بالایی نیز برخوردار است. امروزه با بالا رفتن قیمت لوازم خانگی و افراد به تعمیر لوازم خود مایل ترهستند تا خرید یک محصول جدید. در نتیجه نیاز به تکنسین تعمیر لوازم خانگی بیشتر از هر زمان دیگری حس می‌شود. کافی ست با گذراندن دوره ی تعمیرات لوازم خانگی کافه آموزشگاه به متخصص در این حوزه تبدیل شده و وارد بازار کار شوید.

سوالات متداول

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....

توضیحات دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

اگر از شما بپرسند که یک شغل فنی را نام ببرید که در هر خانه‌ای، حداقل یک بار در سال به شما احتیاج پیدا می کنند، پاسخ شما چیست؟ پاسخی برای این سوال داشته باشید، که چه خوب است. اگر پاسخ آن را نیافته اید بایستی پیش از گفتن پاسخ به شما بگوییم که چنین شغلی با این حجم از تقاضا درآمد بسیار بالایی خواهد داشت. احتمالا دیگر خیلی کنجکاو شده اید که بدانید این شغل چیست، نام این شغل تعمیرات لوازم خانگی است. رشته تعمیرات لوازم خانگی یکی از رشته های پرتقاضا با بازار کاری بسیار خوب و تضمینی از لحاظ ایمنی و آینده شغلی است. هنرآموزان این رشته پس از اتمام دوره کارآموزی خود، می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند.

به دلیل وجود برندها و مدل های مختلف در بازار لوازم خانگی، هنرآموز دوره تعمیر لوازم خانگی بایستی با انواع مدل‌های خانگی و شیوه تعمیر آنها آشنایی پیدا کند. پس ناگفته پیداست که ثبت نام در یک آموزشگاه خوب با اساتیدی مجرب، چقدر میتواند به موفقیت شغلی شما کمک کند. موسسه کافه آموزشگاه با داشتن کادری مجرب از اساتید با تجربه مکانی مطمئن برای سرمایه گذاری جهت آینده شغلیتان است.

در این مقاله به بررسی دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی موسسه کافه آموزشگاه می پردازیم. اگر می خواهید بدانید که در این دوره چه می گذرد و چه تجربیاتی را کسب خواهید نمود، پیشنهاد می کنیم به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی، شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کافه آموزشگاه علت خاصی وجود ندارد. هر فردی که به فراگیری تعمیرات لوازم خانگی علاقمند باشد می‌تواند در این دوره شرکت نماید و می تواند مطمئن باشد که به صورت تضمینی آموزش ها را فرا خواهد گرفت.

پیش نیاز دوره تعمیرات لوازم خانگی چیست؟

برخلاف تصور اکثر افراد، شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی نیازی به هیچ پیش نیازی ندارد. تمامی موارد مورد نیاز، از پایه آموزش داده می شوند. هر جا هم که نیاز باشد پیش نیاز به طور کامل آموزش داده خواهد شد.

چه موارد پایه ای در دوره تعمیرات لوازم خانگی، آموزش داده می شود؟

 مواردی که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به هنرآموزان در موسسه کافه اموزشگاه، آموزش داده می شود. از موارد تئوری شروع شده و پس از تکمیل مفاهیم و مباحث پایه ای، به آموزش مباحث تخصصی پرداخته می شود. مواردی که در این دوره آموزش داده میشود، در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

آشنایی با مبانی الکترونیک تعمیرات لوازم خانگی

اولین ایستگاه اموزشی در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، مربوط به آموزش مبانی الکترونیک می باشد. علت پرداختن به این مبحث نیز، اهمیت بسیار بالای آن در کار تعمیر لوازم خانگی است. از جمله مباحثی که الکترونیک مورد بررسی قرار می گیرد، میتوان به موارد زیر اشاره نمود. 

 • آشنایی با مفهوم مدار در الکترونیک و تفاوت مدار باز و بسته.
 • آشنایی با قطعات اصلی تشکیل دهنده مدار الکتریکی، از جمله مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور، پتانسیومتر، کلید، باتری و ….
 • آشنایی با انواع سیم و کابل موجود در لوازم خانگی.
 • آموزش رعایت اصول ایمنی در کار با لوازم الکتریکی و الکترونیکی.

آموزش کار با هویه و هیتر و لوازم SMD

یکی از مواردی که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به شما آموزش داده می شود، فراگیری کار با انواع هویه و هیتر است. به دلیل اینکه یکی از قسمتهای کار تعمیر لوازم خانگی، مربوط به تعمیر و عیب یابی برد های الکترونیکی است، لذا برای این کار به هویه نیاز پیدا می شود. در امور تعمیر و عیب یابی برد لوازم خانگی، به کمک هویه شما می توانید قطعات اصلی روی برد را جدا کرده و در صورت امکان آنها را تعمیر نمایید، همچنین در صورت عدم امکان تعمیر آن قطعه، آن را با یک نمونه جدید جایگزین نمود و در محل نصب نمایید.

شناخت و تست قطعات الکترونیکی 

در قسمت قبل اشاره نمودیم که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، به کمک هویه و هیتر تعمیر و عیب یابی برد های الکترونیکی می پردازیم. برای انجام این کار بایستی شما را با قطعات الکترونیکی نحوه تست سلامت آنها آشنا نماییم. این کار نیز در طول دوره به طور کامل آموزش داده میشود و بررسی و انجام تست های تشخیصی و عیب یابی تمامی برد های لوازم خانگی مورد بررسی قرار می گیرد‌.

آموزش نقشه خوانی تعمیرات لوازم خانگی

یک تکنسین حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی بایستی بتواند نقشه الکترونیکی انواع لوازم خانگی را مورد بررسی قرار داده و محل اجزای مختلف را پیدا کند. برای نیل به این هدف، در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی کافه آموزشگاه، نحوه نقشه خوانی لوازم الکتریکی و آموزش تشخیص ابزارهای مختلف مختلف در نقشه به هنر آموز داده میشود.

آشنایی با سنسورها و خروجی های لوازم خانگی    

در بین قطعات مختلف لوازم خانگی، سنسور ها نقش مهمی را ایفا می کنند. این ابزارها با سنجیدن وضعیت پارامترهای مختلف دستگاه، باعث کارکرد صحیح آن می شوند.

هر یک از انواع مختلف لوازم خانگی، سنسور های خاص خود را دارند. معرفی برخی از سنسور های مهم لوازم خانگی می پردازیم.

این سنسورها، اطلاعات خود را جهت پردازش به کامپیوتر دستگاه ارسال می کنند.

در یخچال فریزرها و ساید بای ساید ها، سنسورهای مختلفی وجود دارند که جهت اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه در شبانه روز فعالیت می کنند. سنسور های دما که معمولا از نوع بی متال ها هستند، نمونه ای از این سنسورهاست. از جمله سنسور های دیگر می توان سنسور رطوبت، سنسور فشار برای کمپرسور نیز اشاره نمود. در کنار این سنسورها، تعداد زیادی سیستم و تجهیزات حفاظتی، از جمله سیستم هشدار باز ماندن درب یخچال را می توان نام برد.

ماشین لباسشویی نیز انواع و اقسام سنسور ها را در خود دارد. سنسور دمای آب از مهمترین آنهاست. سنسور اندازه گیری دمای آب، سنسور فشار، سنسور تعیین کننده وضعیت روتور و همچنین سنسور لرزش از جمله این سنسور ها هستند.

در کولر گازی و پکیج نیز همانند یخچال و ماشین لباسشویی، سنسورهای مختلف را می توانید پیدا کنید. در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، شما را به طور کامل با انواع سنسورها، نحوه کارکرد آنها و همچنین نحوه بررسی و عیب یابی آنها آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با Error و خطا های برد و لوازم جانبی

 یکی دیگر از مواردی که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به طور کامل بحث و بررسی می شود، آشنایی با ارور ها و کد خطاهای دستگاه های مختلف است. لوازم خانگی های که در چند سال اخیر تولید شده اند به دلیل اینکه از برد های الکترونیکی و سیستم کامپیوتری بهره می برند، در صورت وجود خطایی در سیستم می‌توانند کاربر را با نشان دادن یک کد خطا، از وجود آن مطلع سازند. با این کار، عیب‌یابی و تعمیر لوازم خانگی بسیار آسان تر شده و با خطای کمتری صورت می گیرد. فرقی نمی‌کند که یخچال باشد یا ماشین لباسشویی و اینکه چه برندی آن را تولید کرده باشد. تمامی مدل های جدید لوازم خانگی، دارای کدهای خطای تعریف شده ای هستند. وجود این خطا ها توسط سنسورهای دستگاه تشخیص داده میشود وزن طریق برد و صفحه نمایشگر دستگاه، به اطلاع کاربر رسانده می شود.

در دوره جامع آموزش تعمیرات لوازم خانگی کدهای خطای رایج به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و نحوه رفع ایرادات نیز به شما آموزش داده می شود.

بررسی ایرادهای تجربی و عمده برد

برخی ایرادات در سیستم برد الکترونیکی دستگاه ها می تواند وجود داشته باشند که می توان گفت مانند اشتباهات مونتاژی یا اشتباه در طراحی به وجود آمده اند. به همین دلیل ممکن است شما این ایرادها را در تعداد بسیار زیادی از دستگاه ها مشاهده کنید. خیلی پیش خواهد آمد که افراد به شما مراجعه می کنند و از یک مشکلی در دستگاه خود می گویند که مشابه آن را در دستگاه های بسیاری دیده اید. حتماً الان با خود می گوید اگر شما روش رفع چنین ایراداتی را دانسته و خیلی سریع مشکل مشتریان را برطرف کنید، به چه میزان بر محبوبیت شما افزوده خواهد شد. خوشبختانه آموزشگاهی را انتخاب کرده‌اید که اساتید آن برای تحصیل در مدارج بالای دانشگاهی، سابقه کار حرفه ای در بازار لوازم خانگی را داشته اند و با فراغ بال این موارد به اصطلاح فوت و فن های کوزه گری را به شما آموزش می دهند.

آموزش فنون عیب یابی تعمیرات لوازم خانگی

در نظر داشته باشید که همه خطاها و مشکلات دستگاه های لوازم خانگی همواره توسط کدهای خطا تشخیص داده نمیشوند، یا اینکه همواره جزء خطاهای رایج سیستم ها نیستند. در برخی موارد شما بایستی به عنوان یک تعمیرکار حرفه‌ای، علت مشکل را کشف کرده به بررسی و برطرف کردن آن اقدام نمایید. بنابراین بایستی به عنوان یک تعمیرکار حرفه‌ای اصول و فنون عیب یابی دستگاه های لوازم خانگی را نیز به طور کامل آموزش دیده باشید، تا بتوانید در صورت لزوم مشکل احتمالی را تشخیص دهید.

 در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی موسسه کافه آموزشگاه، اصول و فنون عیب یابی دستگاه های مختلف نحوه بررسی قطعات مختلف جهت یافتن عیب احتمالی به طور کامل به شما آموزش داده می شود.

سیم کشی و احیای برد آسیب دیده

در مورد خطاها و مشکلاتی که مربوط به برد سیستم هستند، لازم است که پس از تشخیص عیب، به رفع ایرادات آن بپردازیم. یکی از موارد رایج در خرابی های برد دستگاه های الکترونیکی، وارد شدن آسیب به سیم کشی برد دستگاه است. گاهی ممکن است برخی از سیم های برد دستگاه دچار سوختگی یا نیم سوز شدن شوند. در این دوره ما به شما به عنوان هنرآموز، نحوه پیدا کردن سیم خراب تعویض آن سیم، با یک سیم جدید را آموزش می دهیم.

در مواردی نیز ممکن است مشکل در خود برد دستگاه باشد. این مورد جزئی از تعمیرات تخصصی برد لوازم خانگی میشود، که هر تکنسینی قادر به اصلاح ایرادات آن نیست. حتما خوشحال می شوید که بدانید، در همین دوره ای که قرار است در آن ثبت نام کنید، نحوه تعمیر برد الکترونیکی دستگاه های مختلف به شما آموزش داده می شود.

در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، تعمیر چه دستگاه هایی آموزش داده می شود؟

 لوازم خانگی که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی کافه آموزشگاه با شما کار خواهد شد، عبارتند از، یخچال فریزر و ساید بای ساید، ماشین لباسشویی، کولر گازی اسپلیت و پکیج.

آشنایی با بردهای دستگاه های پکیج و عیب یابی آن

 در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، یکی از دستگاه هایی که قرار است با شما کار شود، پکیج های دیواری منازل است. همانطور که می دانید پکیج دیواری یک نوع سیستم حرارت مرکزی برای واحدهای ساختمانی است که گرمای رادیاتور های داخل منزل و همچنین آب گرم مورد نیاز و منازل را تامین می کند‌. این دستگاه دارای یک برد است قطعات و سنسورهای مختلف با آن نصب می شوند. در طول دوره شما با تمامی ارورهای قابل نمایش انواع ایرادات ممکن و روش رفع آنها آموزش داده می شود‌.

آشنایی با بردهای دستگاه های لباسشویی و عیب یابی آن

یکی دیگر از انواع لوازم خانگی که تعمیرات آن در طول دوره به شما آموزش داده می شود، ماشین لباسشویی است. ماشین لباسشویی مانند پکیج دارای برد مخصوص به خود است. در طول این دوره شمارا با بردهای نصب شده در برندهای مشهور تولید کننده لباسشویی آشنا می سازیم. شباهت ها و تفاوت بین برد ها را با هم بررسی کرده و در کنار آن به بررسی کدهای خطای هر کدام از این بردها می پردازیم. شیوه عیب یابی و رفع خطاهای احتمالی، در گام دیگر به شما آموزش داده می شود.

آشنایی با دستگاه های یخچال و ساید بای ساید و عیب یابی آن

تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید یکی دیگر از حرفه هایی است که در شغل تعمیر لوازم خانگی، مراجعات بسیار زیادی را خواهد داشت. بدین گونه که درصد بالایی از تعمیرات شما مربوط به یخچال فریزر ها خواهند بود. علت آن را می توان در کار کردن دائمی یخچال ها در منازل و استفاده آنها در تقریباً تمامی منازل دانست.

آشنایی با بردهای دستگاه های اسپلیت و اسپلیت اینورتر و عیب یابی آن

از دیگر لوازم منزل که در طول دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به شما آموزش خواهیم داد، بررسی و تعمیرات برد اسپلیت و کولر گازی است. در این دوره با برد هر دو مدل اسپلیت های قدیمی و اینورتر کار خواهیم کرد. عیب های احتمالی و روش های رفع آنها نیز در ادامه دوره به شما آموزش خواهد داد خواهد شد.

بازارکار رشته تعمیرات لوازم خانگی

اگر برای شرکت در این دوره هنوز مردد هستید، بهتر است درباره بازار کار تعمیرات لوازم خانگی با شما کمی صحبت کنیم. تعمیرات لوازم خانگی رشته ای است که از تک تک منازل شهر و روستا در برهه ای از زمان به تکنسین های تعمیر لوازم خانگی احتیاج پیدا خواهد کرد. از طرفی شما وارد حرفه ای می شوید که هم می توانید برای شرکت های تولید کننده لوازم خانگی به عنوان نمایندگی خدمات پس از فروش عادت کنید، همچنین میتوانید تعمیرگاه خود را تاسیس کرده و به صورت مستقل به فعالیت بپردازید. در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید گرفتن با کارشناسان ما به حل پرسش های خود بپردازید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 2 =